چاپ        ارسال به دوست

پایان پشتیبانی Microsoft از IE

پایان پشتیبانی مایکروسافت از اینترنت اکسپلوررهای قدیمی

مایکروسافت بالاخره پس از سال‌ها به این موضوع پی‌برد که اینترنت اکسپلوررهایش دیگر هم‌چون گذشته خوب نیستند و مهم‌ترین کاربردشان برای دانلود دیگر مرورگرهاست! از همین رو تصمیم به ارائه مرورگر جدیدش به‌نام اج گرفت که این‌روزها توانسته نظر کاربران را به خود جلب کند. مطمئنا با ارائه اج دیگر عمر Internet Explorer به پایان رسید و در ادامه همین روند به‌تازگی این کمپانی اعلام کرده است که از ماه ژانویه 2016 پشتیبانی و ارائه بروز رسانی برای نسخه‌های قدیمی‌تر از IE 11 را به اتمام خواهد رساند.

بر طبق اعلام رسمی مایکروسافت، از تاریخ 11 ژانویه 2016 دیگر هیچ‌گاه بروز رسانی برای اینترنت اکسپلوررهای قدیمی‌تر از نسخه 11 ارائه نخواهد شد و IE 11 آخرین نسخه از اینترنت اکسپلورر است که می‌توانید برای ویندوزهای 7، 8.1 و 10 از آن استفاده کنید.

مایکروسافت

این اعلامیه به این معنی است که اگر هنوز کاربری وجود داشته باشد که از Internet Explorer 10 و قدیمی‌تر استفاده کند از ماه ژانویه هیچ‌گونه امنیتی برای استفاده از این مرورگر ندارد و مهاجران به‌راحتی می‌توانند از طریق حفره‌های امنیتی موجود به کامپیوتر کاربر دسترسی پیدا کنند.

لازم به ذکر است کسانی که هم‌اکنون از نسخه 11 اینترنت اکسپلورر استفاده می‌کنند لازم نیست هیچ عمل خاصی انجام‌دهند زیرا بروز رسانی‌ها به‌صورت خودکار برای آن‌ها نصب می‌شود، اما کاربران نسخه‌های قدیمی‌تر باید با مراجعه به بخش بروز رسانی, نسخه جدید اینترنت‌ اکسپلورر را دریافت کنند.


٠٩:١٨ - پنج شنبه ٥ آذر ١٣٩٤    /    شماره : ١٧    /    تعداد نمایش : ٥٨٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: